LALKI MASKOTKI

Szycie to jedno z moich ulubionych zajęć, na pewno to, z którym nie rozstaję się od dawna. Pierwszą zabawkę zrobiłam mając 8 lat, wtedy też nauczyłam się szyć na maszynie. Lubię szukać ciekawych połączeń tkanin, faktur i kolorów. Używam tylko dobrej jakości materiałów - jedwabiu, lnu, aksamitu, bawełny, brokatów i koronek. Dużo czasu poświęcam na detale i ozdoby.

Pieczołowicie wykańczane, moje zabawki mogą świetnie dopełnić dekorację każdego, nie tylko dziecięcego, pokoju. Mogą dotrzymać towarzystwa w kuchni i sypialni, a ich różnorodność umożliwia dopasowanie się do każdego wnętrza. Z powodzeniem spełnią również rolę ukochanej przytulanki.

Lalki i myszki są uszyte na podstawie (mocno przerobionych przeze mnie) form Tildy Finnanger, pozostałe projekty są wyłącznie mojego autorstwa.

 • lalka1.jpg

  lalka

  Ostatnio moje ulubione - te buty, włosy, dodatki i duże głowy jak z filmu animowanego... Po wielu próbach udało mi się osiągnąć zadawalający efekt.

  Laleczki są nieduże, mają ok. 20 cm.

  Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych moich prac, każda lalka jest jedynym i niepowtarzalnym egzemplarzem.

 • IMGP6431-1.jpg

  mysza

  Jedna z najbardziej chwalonych maskotek, w tiulowej spódniczce i starannie dobranym kolorystycznie, robionym na drutach, sweterku: Panna Mysza.

   

 • j1.jpg

  jamnik

  Kraków kocha jamniki - mamy nawet marsz jamników. Moje maskotki mają ok. 25 cm długości i przyjazne usposobienie.

 • kot9[1].jpg

  kot

  Koty, wzór zainspirowany moim logo, mają ok. 20 cm wysokości, robione na drutach kamizelki, koraliki, szydełkowe serduszka i haftowane pyszczki. Do przytulania i do ozdoby, w dowolnej kolorystyce.

 • -6.jpg

  aniołek

  Niewielki, ok. 20 cm aniołek z sercem na dłoni, do powieszenie na ścianie (ma doszyte specjalne kółeczko) lub postawiania na półce.

 • tilda6-1.jpg

  tilda

  Lalki typu tilda są znane, ale ja się staram, aby moje były inne, i żeby każda miała swój charakter. Niepowtarzalne ubrania, detale i dodatki (torty, skrzypce, kapelusze, okulary, torby itp) sprawiają, że każda lalka jest wyjątkowa - chociaż uszyłam ich już ponad sto, nie ma dwóch takich samych.